Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde 2014 yılında kurulan ve son 3 yıldır koordinatörlüğünü Emre Basalak’ın üstlendiği Gençlik Sahnesi 4. Yıl öğrencileriyle ilk dersini yaptı. 22 gencin 200 civarı başvuru arasından seçildiği ve iki aşamada gerçekleştirilen sınavlar geçtiğimiz hafta Turgut Özakman Sahnesinde yapıldı.

18-25 yaş arası gençlerin oluşturduğu grubun ilk dersi, önceki mezunların katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu.Eski mezunlarla birlikte yaklaşık 70 kişinin olduğu ilk ders günü için;

“ Bir aile olduğumuzun kanıtı bu birliktelik işte. Her geçen yıl büyüyoruz ve genişliyoruz. Türk tiyatrosuna nice emekçiler kazandırmak en büyük arzumuz”

diyen Emre Basalak, diğer branş hocaları Özlem Boyacı , Pınar Bekaroğlu, Özlem Baykara ve Sibel Arıcan’a özverili ve yürekten çalışmaları için teşekkür etti.

Ders programı sezon boyu hafta içi ve hafta sonları yoğun bir şekilde devam edecek olan Gençlik Sahnesi , sezon sonu yine yepyeni bir oyunla seyirci karşısında olacak.